przewiń stronę

SPA & Wellness, masaż oraz ekskluzywne sauny


Zapraszamy do klimatycznej strefy
Natura & SPA

W podziemiach Rezydencji Grawert przygotowaliśmy dla naszych Gości wyjątkową niespodziankę w postaci strefy Natura&Spa, gdzie w otoczeniu zabytkowego ceglanego sklepienia i niepowtarzalnej gry światła i cienia stworzyliśmy miejsce do wypoczynku i relaksu. Całość naszej strefy tworzy niepowtarzalne miejsce kojące ciało i umysł w zgodzie z naturą. Wierzymy, że tylko w ten sposób — łącząc potrzeby fizyczne i duchowe — możliwe jest osiągnięcie prawdziwego spokoju i odepchnięcie wszelkich trosk trapiących nas, gdy stawiamy czoła codzienności.

Lądek-Zdrój — SPA w górach dla zakochanych i nie tylko

Rwące potoki otoczone pasmami gór, rozległe ogrody będące doskonałym tłem do kontemplacji podczas długich spacerów, a także parki wprost stworzone na spontaniczny piknik zakochanej pary — nieustanny kontakt z naturą od zawsze stanowi nieodłączną część naszej tożsamości. Dlatego też nasz górski ośrodek SPA dla zakochanych pełen jest atrakcji w bezpośredni sposób czerpiących ze świata przyrody. Aromatyczne kąpiele upiększające, relaksujące masaże oraz oczyszczająca sauna w wielu interesujących odmianach to tylko niektóre z możliwości, jakie otwierają się przed Państwem podczas pobytu.

Pozwól sobie na chwilę wytchnienia pośród niesamowitych okoliczności przyrody

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem atrakcji i zabiegów relaksacyjnych, które czekają na Państwa w naszym ośrodku. Naszym celem jest tworzenie środowiska przyjaznego zarówno aktywnym, jak i nieco bardziej statycznym formom wypoczynku.


Cennik SPAŁaźnia parowa - Sauna Rzymska z aromaterapią


Jest to miejsce z niezwykła aurą, gdzie ekskluzywna mozaika, blask kryształowych gwiazd, zapach olejku sandałowego i delikatna para otulą twoje ciało dla zdrowia i urody.
Saunowanie w łaźni parowej oczyszcza ciało z toksyn, nawilża i wygładza skórę oraz inhaluje drogi oddechowe. Ma też działanie odmładzające i upiększające z efektem naturalnej odnowy ciała.
Dopełnieniem seansu jest relaks w klimatycznym pokoju z dwustuletnimi, ceglanymi sklepieniami przylegającym bezpośrednio do naszej łaźni.


Sauna fińska z jodoterapią


Tu w otoczeniu zabytkowego sklepienia można skorzystać z ekskluzywnej sauny fińskiej wykonanej z osiki termo i wzbogaconej cegłami solnymi. Mikroelementy uwalniane z soli pod wpływem wysokiej temperatury mają niezwykle korzystny wpływ na nasz organizm. Łagodne rozproszone światło przenikające przez cegiełki solne nadaje wnętrzu sauny wyjątkowo odprężający dla zmysłów klimat. Dopełnieniem seansu jest wypoczynek z muzykoterapią w klimatycznym pokoju relaksacyjnym przylegającym bezpośrednio do sauny.


Kąpiel w zgodzie z naturą


Już starożytni uważali wodę za źródło wszelkiego istnienia...

Kąpiel w kozim mleku to chyba najbardziej znany stosowany od wieków rytułał upiększający. Gustowała w nim Kleopatra, a także żona cesarza rzymskiego - Sabina Poppea. Wzorem starożytnych piękności i Ty możesz również uraczyć swoją skórę w kozim mleku, płatkach róży czy mlecznej czekoladzie. Dla Panów proponujemy leczniczą kąpiel w piwie. Wszystko to w zabytkowym otoczeniu ceglanych sklepień, olejków aromatycznych, świec i relaksującej muzyce.

Masaże


Podaruj sobie chwile relaksu....

Masaż to odpoczynek dla mięśni, pielęgnacja skóry i relaks dla umysłu. Do Twoich potrzeb i maksymalnego efektu dopasowujemy nie tylko naturalne balsamy i olejki eteryczne, ale także technikę, intensywność i szybkość ruchów. Zapach olejków eterycznych, relaksująca muzyka i klimatyczne wnętrza przywraca harmonię na poziomie ciała, umysłu i duszy.Ogród rezydencji


Po skorzystaniu z sauny czy masażu, zachęcamy naszych gości do odpoczynku w zacisznym ogrodzie naszej rezydencji, gdzie uspakaja nas i relaksuje śpiew ptaków i szmer przepływającego górskiego potoku. Przepiękne widoki zielonego pejzażu koją nerwy i pomagają odpocząć. Usiane rabatami trawniki dodają temu miejscu uroku i tworzą niepowtarzalny klimat angielskiego ogrodu. Warto znaleźć chwilę podczas pobytu w naszej Rezydencji, aby rozsiąść się na łonie natury i kontemplować jej piękno – szum drzew, przyjemnie muskające skórę promienie słońca i zapach trawy. Taka uczta dla zmysłów będzie idealnym uzupełnieniem wizyty w SPA.

Nasi goście mają również możliwość spacerowania w zabytkowym parku, przy którym znajduje się Rezydencja Grawert. Park Tysiąclecia o ujmującym, krajobrazowym charakterze przecina mnóstwo urokliwych alejek, a tajemnicze zakątki zapraszają odwiedzających do piknikowania. Niezależnie od pory roku, można cieszyć się wspaniałymi kreacjami drzew – kwitnących, koncertujących z letnim wiatrem, gubiących kolorowe liście lub uśpionych pod pierzyną z białego puchu.Siłownia plenerowa
trening na świeżym powietrzu


W parku, obok naszej rezydencji, znajduje się siłownia plenerowa. Polecana zarówno dla osób mniej lub bardziej wysportowanych, jak i dla osób starszych, które idealnie odnajdują się na tego typu sprzętach. Łatwe w obsłudze maszyny pozwalają na niewyczerpujący, przyjemny trening siłowy z wykorzystaniem ciężaru swojego ciała. Ogranicza to ryzyko nadwyrężenia stawów, urazów mięśni i innych kontuzji. Nie trzeba też martwić się o koszta – korzystanie z siłowni plenerowej jest całkowicie bezpłatne, a obcowanie z naturą to dodatkowy bonus.

Ruch na świeżym powietrzu w górach przyniesie więcej korzyści niż wewnątrz zamkniętego pomieszczenia. Taka gimnastyka na dworze, dzięki zielonemu otoczeniu natury, redukuje stres, a słońce dostarcza witaminy D. Dotleniony organizm lepiej reaguje na wysiłek fizyczny, przez co efekty ćwiczeń są szybciej zauważalne. Co więcej, wcale nie trzeba motywować się do wyjścia na zajęcia sportowe. Wystarczy wybrać się na spontaniczną przechadzkę i zupełnie przypadkiem wpaść na wyciąg, narty lub rowerek. A po serii ćwiczeń, zapraszamy do skorzystania z sauny fińskiej lub masażu w naszym SPA.


Zakład Przyrodoleczniczy Wojciech


W górach kryje się wiele skarbów. W odległości niespełna 100 metrów od Rezydencji Grawert znajduje się Zakład Przyrodoleczniczy Wojciech z wodą termalną i bogatą ofertą zabiegów sanatoryjnych oraz kryta pływalnia. Woda termalna w basenach wymieniana jest codziennie, aby każdy odwiedzający mógł w pełni skorzystać z dobrodziejstw natury. Bogaty wybór masaży, a także lecznicze kąpiele w wodzie siarczkowo-fluorkowej zapraszają kuracjuszy w każdym wieku. Kompleks uzupełnia także zakład borowinowy oferujący różne zabiegi balneologiczne. Naszym gościom recepcja Rezydencji pomaga w wyborze i rezerwacji wizyt.

Do Zakładu Przyrodoleczniczego Wojciech warto się jednak wybrać nawet wtedy, gdy nie zamierza się korzystać z oferty leczniczej. Architektura budynku tego naturalnego SPA jest atrakcją samą w sobie. Ta piękna i okazała budowla ubrana jest w styl neobarokowy, który zachwyca ozdobnymi akcentami. Po spacerze wokół obiektu można też zatrzymać się w Pijalni Wód Mineralnych, aby posmakować leczniczych napoi.


Rezydencja GrawertAdres
Rezydencja Grawert
ul. Lipowa 4
57-540 Lądek-Zdrój
woj. dolnośląskie
NIP: 5931893385

tel. +48 74 8146 079
tel. +48 694 796 507
recepcja@rezydencjagrawert.pl

hotelsystems.plhotelsystems.pl
Facebook